İngilizce Öğretmenliği

  • Akademik Derece: Lisans derecesinde ingilizce öğretmenliği
  • Eğitim Dili: İngilizce
  • Eğitim Süresi:   4 yıl (8 yarıyıl)
  • https://elt.ius.edu.ba/

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Eğitim Fakültesi (FEDU) İngiliz Dili ve Edebiyatı – Pedagojik Formasyon Programı (ELT) eğitimin her üç evresinde de eğitim fırsatı sunar. Bosna-Hersek’te yabancı bir dil olan İngilizce alanında dil ve edebiyat konusunda bilgi kazandırır.

İngiliz Dili ve Edebiyatı programının amacı bu alanda iyi kalite bilgi ve eğitimle donatmak ve öğrencileri çağdaş eğitim metodolojisi ve eğitim psikolojisi alanlarında eğitmektir. Bu program ile, yerli ve yabancı öğretmenler Bosna-Hersek içi ve dışında ilk, orta ve yüksek öğrenimde kalitenin artmasına yardımcı olacaktır.

Program dahilinde, dil ve edebiyat temel disiplinlerine ek olarak, çağdaş pedagojik disiplinler, öğretim süreci metodolojisi ve dilbilim ve iletişim becerileri de öğretilmekte ve çalışılmaktadır. Fakülte, öğretim, öğrenim, araştırma ve pratik çalışmalara interdisipliner bir yaklaşım sunmaktadır.

İngiliz Dili ve Eğitimi programının açılması, Bosna-Hersek eğitim sisteminin Bosna-Hersek eğitim sistemini güçlendirmeye katkıda bulunacak; eğitimin tüm dallarında yerel ve yabancı akademisyen değişim fırsatı sunacaktır.

İş imkanları

İngiliz Dili ve Edebiyatı – Pedagojik Formasyon Programı’nı (ELT) tamamladıktan sonra mezunlar Bosna-Hersek’te Yabancı Dil olarak İngilizce Öğretimi metodlarına hakim olacaklardır.

Hemen mezuniyet sonrası iş bulmak isteyen mezunlar hem devlet hem de özel sektördeki okul ve kuruluşlarda çalışabilecek bilgi ve beceriye sahip olacaktır. Diplomalarını alan mezunlar İngilizce öğretmeni olarak kariyer yapmaya hazırdırlar.

IUS’ta Eğitim Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı programından mezun olan kişilerin temel avantajı derslerin İngilizce görülmesi ve öğrencilik hayatları boyunca staj yapma imkanıdır.